Jan Gałach przedstawia nowy singiel

Nasz wirtuoz skrzypiec właśnie wydał swój pierwszy singiel, który ma promować jego długo wyczekiwany album „Dreamer”. „Vicious Circle” bo właśnie o tym utworze mowa to znakomita mieszanka brzmień i rytmów, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wyszukanym melomanom. Klip jest już dostępny w serwisie youtube pod tym linkiem, zaś sam singiel jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.W ramach rozgrzewki przed ukazaniem światu albumu „Dreamer” muzyk postanowił wydać epkę, na której znajdzie się 5 premierowych utworów stanowiących preludium nadchodzącego wydawnictwa. Jan Gałach jak zwykle nie daje się zamknąć z jednej szufladzie i również tym razem doskonale się bawi skacząc po różnych brzmieniach i nurtach muzycznych, a przy okazji utrzymując to wszystko w lekkim odcieniu lat ’60 i ’70. EPka będzie dostępna na tych wszystkich koncertach, w ramach któych występować będzie nasz skrzypek.

Jan Gałach: Długo pracowałem nad tą płytą i jeszcze dłużej walczyłem aby ją wydać – tym bardziej jestem podekscytowany, że premiera jest już na wyciągnięcie ręki, a ja mogę pokazać zajawkę swojej pracy. Ta płyta oczywiście nie mogłaby powstać bez tych wszystkich znakomitych muzyków i realizatorów, którzy przy niej tworzyli. Było dużo łez, krwi i potu – nie tylko mojego i mam nadzieję, że ten cały ogrom zaangażowania, talentu i pracy nas wszystkich wybrzmi dla słuchaczy tym piękniej. Tworzenie tej płyty, było wręcz w sposób chorobliwie perfekcjonistyczny, niemniej analizowanie i praca nad każdym jej szczegółem było niezwykle wspaniałym uczuciem i tym samym mam pewność, że stworzyłem coś z czego jestem dumny. To moja podróż po tym co mi gra w głowie i co przechodzi po sam koniuszek palców, a jak się wszyscy przekonają – gra mi w tej głowie wiele niespotykanych brzmień i melodii.

Muzyk jest znany ze swojego zamiłowania do zapraszania rzeszy utalentowanych muzyków do współodgrywania jego twórczości i tym razem również nie było inaczej. Na płycie będzie można usłyszeć szereg znakomitych artystów, w tym m.in. Piotra „Quentina” Wojtanowskiego (Renata Przemyk) czy Borysa Sawaszkiewicza (Wojtek Cugowski). Nagrania miały miejsce zarówno w Polsce w Stobno Records, jak również w Anglii w Decoy Studio (www.decoysounds.com), w którym to nagrywali artyści z czołowych miejsc światowych list przebojów. Wydawcą jest Mind Records.

Nagrania zrealizował i zmiksował Robert Sellens (Decoy Studio). 
Masterem zajął się Frank Arkwright (Abbey Road), który współpracował z takimi artystami jak Sir George Martin, Elton John, Arcade Fire, Joy Division, Coldplay, Oasis czy Blur. Wspaniałą okładkę namalował Vincend Vogard.

Skład:Jan Gałach – skrzypce, gitara

Marta Fedyniszyn – vocal

Karolina Cygonek – vocal

Joanna Kaniewska – vocal

Radosław Mosurek – trąbka

Krzysztof Kris Chlipała – saksofon

Szymon Klekowicki – puzon

Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe

Jacek Jaguś – gitara

Piotr Wojtanowski – bas

Tomasz Nawrot Nawrocki – perkusja

Andrzej Kownacki – perkusja

Adam Partyka – instrumenty perkusyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/jangalachband/public_html/jangalachband/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204