Dreamer

„Vicious Circle” to najnowszy singiel promujący nadchodzący album Jana Gałacha, który będzie miał swoją premierę wiosną przyszłego roku. W ramach rozgrzewki przed ukazaniem światu albumu „Dreamer” muzyk postanowił wydać epkę, na której znajdzie się 5 premierowych utworów stanowiących preludium nadchodzącego wydawnictwa. Jan Gałach jak zwykle nie daje się zamknąć z jednej szufladzie i również tym razem doskonale się bawi skacząc po różnych brzmieniach i nurtach muzycznych, a przy okazji utrzymując to wszystko w lekkim odcieniu lat ’60 i ’70.

Jan Gałach: Długo pracowałem nad tą płytą i jeszcze dłużej walczyłem aby ją wydać – tym bardziej jestem podekscytowany, że premiera jest już na wyciągnięcie ręki, a ja mogę pokazać zajawkę swojej pracy. Ta płyta oczywiście nie mogłaby powstać bez tych wszystkich znakomitych muzyków i realizatorów, którzy przy niej tworzyli. Było dużo łez, krwi i potu – nie tylko mojego i mam nadzieję, że ten cały ogrom zaangażowania, talentu i pracy nas wszystkich wybrzmi dla słuchaczy tym piękniej. Tworzenie tej płyty, było wręcz w sposób chorobliwie perfekcjonistyczny, niemniej analizowanie i praca nad każdym jej szczegółem było niezwykle wspaniałym uczuciem i tym samym mam pewność, że stworzyłem coś z czego jestem dumny. To moja podróż po tym co mi gra w głowie i co przechodzi po sam koniuszek palców, a jak się wszyscy przekonają – gra mi w tej głowie wiele niespotykanych brzmień i melodii.

 

Muzyk jest znany ze swojego zamiłowania do zapraszania rzeszy utalentowanych muzyków do współodgrywania jego twórczości i tym razem również nie było inaczej. Na płycie będzie można usłyszeć szereg znakomitych artystów, w tym m.in. Piotra „Quentina” Wojtanowskiego (Renata Przemyk) czy Borysa Sawaszkiewicza (Wojtek Cugowski). Nagrania miały miejsce zarówno w Polsce w Stobno Records, jak również w Anglii w Decoy Studio (www.decoysounds.com), w którym to nagrywali artyści z czołowych miejsc światowych list przebojów. Wydawcą jest Mind Records.

Nagrania zrealizował i zmiksował Robert Sellens (Decoy Studio). 
Masterem zajął się Frank Arkwright (Abbey Road), który współpracował z takimi artystami jak Sir George Martin, Elton John, Arcade Fire, Joy Division, Coldplay, Oasis czy Blur. Wspaniałą okładkę namalował Vincend Vogard.

 

Jan Gałach to skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Z muzyką i sceną związany od najmłodszych lat. Wielokrotny laureat nagród Blues Top w kategorii „instrumentalista”. Założyciel zespołu „Jan Gałach Band”, występuje gościnnie m.in. z Kasią Kowalską, zespołem Dżem, Haliną Mlynkovą, Organkiem, Martyną Jakubowicz czy  Maciejem Balcarem (wokalistą zespołu Dżem). Muzyk ma na swojej liście szereg współprac z najlepszymi muzykami w Polsce.

Skład:Jan Gałach – skrzypce, gitara

Marta Fedyniszyn – vocal

Karolina Cygonek – vocal

Joanna Kaniewska – vocal

Radosław Mosurek – trąbka

Krzysztof Kris Chlipała – saksofon

Szymon Klekowicki – puzon

Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe

Jacek Jaguś – gitara

Piotr Wojtanowski – bas

Tomasz Nawrot Nawrocki – perkusja

Andrzej Kownacki – perkusja

Adam Partyka – instrumenty perkusyjne

 

Strony:

https://www.facebook.com/galachjan

https://www.youtube.com/@JanGalachofficial

https://www.instagram.com/jangalach

https://jangalachband.pl/