Jan Gałach Band wystąpi w ramach jubileuszu Jana Gałacha

20 lat temu, pewien katowiczanin, i skrzypek zarazem, stwierdził, choć nikt dobrze nie wróżył temu pomysłowi, że podejmie się organizacji koncertu na legendarnej scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tym 17letnim skrzypkiem był Jan Gałach, a Koncert Świąteczny stał się zarówno inauguracją corocznych, tradycyjnych spotkań muzycznych w klubie, jak również oficjalnym początkiem kariery Jana Gałacha w ramach jego występów na scenach w całej Polsce i nie tylko. W 2001 r. zaczęła się historia utalentowanego artysty, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie szybując między nurtami bluesa, rocka, country, fusion czy folku. Historia muzyka, który w tylko sobie znany sposób potrafi połączyć charakterystyczne brzmienie i barwę wytwarzając swoje własne, znamienne i rozpoznawalne „gałachowe dźwięki”. Jan Gałach miał możliwość współpracować z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi artystami. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Martynie Jakubowicz, Janowi Kyksowi Skrzek, Kubie Badachowi, Sebastianowi Riedel, Organkowi czy Kasie Chorych.
Jubileuszowy koncert to esencja tych 20 lat grania muzyka, idealna mieszanka jego muzycznej podróży, która była pełna różnorodnych dźwięków i nut. Na jednej scenie spotka się ponownie z tymi, z którymi ma możliwość występować. W ramach 20-lecia pracy artystycznej wystąpią:
Martyna Jakubowicz
Maciej Balcar z zespołem
Jan Gałach Band oraz goście
Koncert „Jan Gałach: 20-lecie na scenie” uzyskał wsparcie Instytucji Kultury Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek, jak również jest imprezą towarzyszącą dla Szlaku Śląskiego Bluesa, który powstał z inicjatywy Wojciecha Mirka.
Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży internetowej na stronie Jan Gałach & Goście: koncert jubileuszowy
Cena biletu 30 zł
24 września 2021 r.
Start koncertu 19:30
Sala koncertowa Miasta Ogrodów
Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/jangalachband/public_html/jangalachband/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204