Marek Idzik

Marek Idzik
bass

Projekty muzyczne: Mr Man, Korek, Mama’s Shoes, Siódma w Nocy, The Freax.
W tych formacjach koncertował na największych festiwalach w kraju i za granicą. Między innymi: Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe , festiwal „Jesień z Bluesem” w Białymstoku, Jimiway Blues Festiwal i Blues Colour’s w Ostrowie Wielkopolskim, Blues Jamboree Festival w Nowych Zamkach (Słowacja), Front Porch Blues w Chorzowie, Rybnik Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Las, Woda, Bluesw Sławie i wiele, wiele innych. Wraz z zespołem występował między innymi jako support przed koncertem Budgie w katowickim Mega Clubie i kilkakrotnie przed zespołem Dżem.

Z zespołem Korek wypromował piosenkę „Bal u Pana Boga”, obecną w wielu rozgłośniach radiowych i na wielu listach przebojów. Z zespołem Siódma w Nocy wygrywali większość festiwali bluesowych w kraju, między innymi wcześniej wspomniane: Rawa Blues Festival, czy Olsztyńskie Noce Bluesowe, a kawałek „Kiedy blues mnie opuści” gościł na Liście Przebojów Trójki.
Jako muzyk kilku formacji był gościem wielu audycji radiowych, między innymi w Programie III Polskiego Radia u Piotra Barona i Piotra Kaczkowskiego.
Od 2011r na stałe w Jan Galach Band.

Zagrał na takich wydawnictwach jak:
-„Radio dla Dorosłych” Radio Centrum Kalisz (Korek)
-„Minimax.pl 4” Piotra Kaczkowskiego (Korek),
-„Minimax.pl 5” Piotra Kaczkowskiego (Siódma w Nocy),
-„Antologia Polskiego Bluesa I” (Siódma w Nocy), ”
-„Antologia Polskiego Bluesa II” (Siódma w Nocy),
-„Siódma w Nocy” (Siódma w Nocy) – oficjalna autorska płyta wydana przez firmę 4EverMusic.
-„Jan Gałach&Friends
_”Jan Gałach Band” – pierwsza autorska płyta zespołu