Tomasz Łabaj

Tomasz Łabaj

guitar

Przedstawiciel młodego pokolenia utalentowanych Ślązaków, urodzony w 1993 roku w Radzionkowie. Chociaż umysł ma ścisły, co udowodnia tytułem magistra matematyki, to jednak muzyka zawsze miała szczególne miejsce w jego życiu.

Pierwsze kroki w kierunku gry czynił pod okiem nauczyciela, jednak szybko podjął samodzielną naukę, którą pogłębia do dzisiaj, czego doskonałe efekty można będzie usłyszeć już na koncercie. Z całą pewnością będzie można usłyszeć jego charakterystyczne brzmienie prosto z lat ’70, a to wszystko przez znakomite spektrum inspiracji tego utalentowanego chłopaka, na piedestale jego idolów stoją takie legendy jak Black Sabbath, Wishbone Ash, Ten Years After, ale przede wszystkim – Jasiu Skrzek.

Poważne początki grania rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w trzeciej klasie gimnazjum założył swój zespół „ash’n’becher”, grający śląskiego bluesa. Razem nagrali kilka amatorskich płyt i wystąpili na najbardziej znanych festiwalach bluesowych w Polsce, m.in. Rybnik Blues Festiwal czy Blues w Leśniczówce – zdobywając na nich nie tylko uznanie publiczności ale również nagrody. Współpracował również w zespole Droga Ewakuacyjna, a od kilku lat dzieli scenę ze swoją żoną Magdaleną.

fot. Juergen Achten