Borys Sawaszkiewicz

Borys
Sawaszkiewicz

vocal, keys

Urodzony 12.08.1985 na ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie w tamtejszym szpitalu.

Muzyk z wykształcenia – kazali mu. Swoją podróż koncertową rozpoczął w wieku 12 lat, gdy Pani Iwona Mróz-Dudek i Warcisław Kunc zaproponowali mu śpiewanie w spektaklu muzycznym Opery Na Zamku „Jaś i Małgosia”. Występował w roli krzątającego się przez pół spektaklu wiejskiego chłopca. Wszystko było by dobrze gdyby nie fakt, że spektakl był przeznaczony na rynek niemiecki no i co za tym idzie śpiewać trzeba było w tamtejszym języku. Po miesiącu żmudnych prób wyruszył w trasę po całych Niemczech, która trwała 43 dni i zakończyła się podobno sukcesem. Od 13 roku życia Borys aktywnie służył w chórze BELCANTO. Zjeździł wtedy pół Europy, nie zarobił ani grosza, a na domiar złego, do dzisiaj zastanawia się, czy nie był molestowany seksualnie.

Rozrywkowe granie na pianinku rozpoczął w wieku 16 lat zakładając i rozwiązując kilkadziesiąt idiotycznych zespołów, m.in. „Różowe Czajniki”. Pierwszą poważną propozycje wspólnego rzępolenia zaproponował mu zespół Cotton Fields, później grał w Kafe Jerzy Band, Hand Made, SEX, Bohema, Mademoiselle le cocu.

Poza graniem zajmował się prowadzeniem wspólnego studia z Łukaszem Górewiczem “Erka Records” , managerowaniem klubami Patio i Barrel oraz organizacją najróżniejszych przedsięwzięć artystycznych.

Udało mu się zagrać w debiutach Opole 2007, Rawa Blues 2007, Euro 2008 w Saldzburgu, Przystanek Woodstock i odegrać jakieś 450 innych wykonów. Obecnie gra w BIG FAT MAMA, Damian Ukeje, FAT BEELY FAMILY, CHANGO i Wojtek Cugowski. Zajmuje się wynajmem swojej sceny, pracą jako nauczyciel informatyki, niekończącą się budową studia, obmyślaniem planów na biznes życia i różnymi takimi tam.

Od 2011 roku w zespole Jan Gałach Band.