2017 the Jan Gałach Band

Jan Gałach to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy świata muzycznego, ma już silną i zasłużoną pozycję. Po trzech latach od wydania swojego pierwszego, autorskiego krążka „Jan Gałach & Friends” jest gotów pokazać swój najnowszy twór i to już nie w wydaniu solo, lecz ze swoim zespołem Jan Gałach Band.

Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bluesonalia.

A jest to zespół nie byle jaki, bo składający się z niezwykle utalentowanych muzyków:

Jan Gałach – skrzypce;
Karolina Cygonek – wokal;
Marek Kobus – gitara;
Marek Idzik – bas;
Borys Sawaszkiewicz – klawisze;
Michał Bocek – perkusja;
Krzysztof Kot – perkusja

Gałach idzie zawsze pod prąd, a dodatkowo nie lubi iść na łatwiznę, co można zauważyć już w pierwszych sekundach na jego koncercie – jako jedyny zespół w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami! I to właśnie teraz nadszedł czas aby te dopracowane kompozycje, zgrane brzmienia i fantastyczne aranże przelać na krążek, aby każdy mógł je zabrać ze sobą do domu. Premierowa płyta będzie się składać z melodyjnego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń, a po jej przesłuchaniu z całą pewnością będzie można stwierdzić, że na dobre rzeczy warto czekać

Tracklista:

1. Aurora
2. Saint Tropez
3. Skakanka UFOistki
4. Ostatnia Jesień
5. Hyde
6. Cytrynówka
7. Night and Delight
8. Woman
9. Moja Historia

Gościnny udział:
Maciej Balcar, Stella Karalis, Michał Rudziński

 

Produkcja: Jan Gałach, Borys Sawaszkiewicz
Nagrań dokonano: www.stobnorecords.pl
Realizacja: Borys Sawaszkiewicz
Mix: Karol Majtas
Mastering: Kris „Flipper” Krupa The Beatless Production
Zdjęcia: Hubert Grygielewicz, Karol Majtas
Okładka: Wojciech Czajkowski
Poligrafia: Michał Frydyszak

Wydawca: Stobno Records
Dystrybucja: Warner Music Polska
Data premiery: 15 września 2017

 

Recenzje:

In The Studio nie ma słabych momentów; próbowałem je znaleźć, ot tak dla równowagi , wierzcie mi. Geniusz skrzypiec podniósł poprzeczkę wysoko, bardzo wysoko. Na In The Studio w muzycznej ciszy ale też i w muzycznym szaleństwie jest harmonia; jest myśl. Jest pomysł.

Paweł Freebird Michaliszyn
Radio Centrum
czytaj całość tutaj

 

(…)wypełniony fantastycznymi solówkami skrzypiec, podwójnych perkusji i klawiszy. Do tego niekonwencjonalne aranżacje, płynne przejścia pomiędzy muzycznymi stylizacjami i nurtami, czy też chociażby kilkunastominutowe kompozycje wypełnione samą muzyką – wszystko to sprawia, iż słuchanie tego albumu stanowi wyjątkową muzyczną ucztę…

Maciej Janiszyn
Wyspa.fm
czytaj całość tutaj

 

(…)Wszystko to zagrane z dużym polotem i swobodą, okraszone jazz-rockowymi inkrustacjami. Jedyna w swoim rodzaju Karolina Cygonek czaruje swoim głosem zabierając słuchacza a to w poetycką krainę łagodności a to gdzieś do ery hippisów. Strona instrumentalna płyty zapiera dech w piersiach.

Robert Trusiak
Twój Blues
czytaj całość tutaj

 

Myślę, że mam przed sobą polską płytę roku. Nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, aby było inaczej. Jest to album kompletny, który onieśmiela większość tych tworów, które w naszym kraju sprzedają się w milionowych nakładach, pomimo, że są tragicznie słabe i nic sobą nie wnoszą do naszego życia.

Brzoza Muzyczna
Adam „Brzoza” Brzeziński
czytaj całość tutaj

 

Jan Gałach wyrasta na kolejną − po Janie Błędowskim i Michale Jelonku − rodzimą gwiazdę rockowych skrzypiec. Współpracował już między innymi z Cree, Acid Drinkers, Martyną Jakubowicz, Kasą Chorych, Dżemem i Maćkiem Balcarem. Właśnie wydaje drugą płytę ze swoim zespołem Jan Gałach Band.

Teraz Rock
Łukasz Wewiór
czytaj całość tutaj