Abba Forever

Jan Gałach & Friends: Abba Forever

Projekt, który zrodził się z pasji do muzyki i sentymentu do brzmień z minionych epok. Ośmiu znakomitych muzyków – w tym polska śmietanka bluesowego grania – rzuciło sobie wyzwanie aby przypomnieć publice największe utwory z lat ’70 oraz ’80. Aby jednak nie było zbyt pretensjonalnie, postanowili zrobić to w odświeżonej formie, właśnie z nutką rockowo-bluesowego grania, tak dobrze przez nich znaną. Tak o to powstało nadzwyczajne wydarzenie, które do tej pory nie miało miejsca na polskiej scenie muzycznej. Artyści nie ograniczają się do odtwarzania piosenek, tak dobrze wszystkim znanym – lecz właśnie ukazują je w nowej formie, wkomponowując charakterystyczne brzmienia tychże muzyków, dzięki czemu piosenki zyskują  nowe życie. Niemniej niech nazwa projektu nie będzie myląca. Oprócz utworów zespołu ABBA, muzycy zabiorą widzów w zachwycającą podróż do minionych lat. „Footlose”, „I had the time of my life” to tylko niektóre piosenki wpisane do repertuaru tego wydarzenia.

 

A zespół jest wyborny: Jan Gałach (skrzypce) doskonale znany, śląski multiinstrumentalista i pomysłodawca tego całego zamieszania. Jego wszechstronność i brak możliwości zaszufladkowania widać w zespołach, w których gra Jan Gałach Band, Czarny Pies czy solowy projekt wokalisty zespołu Dżem – Maćka Balcara. Jacek Jaguś (gitara) polski wokalista i gitarzysta bluesowy. Członek i współzałożyciel grupy J.J. Band. Andrzej Stagraczyński (bas) znakomity basista. Koncertował z wieloma muzykami w kraju i za granicą, m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Alicja Janosz, HooDoo Band,  JJ BAND. Damian Szewczyk (wokale) fantastyczny, wrocławski wokalista, występuje w zespole Leszka Cichońskiego. Bartek Niebielecki (perkusja) perkusista, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, współzałożyciel zespołu HooDoo Band, współpracował z Anitą Lipnicką. Wojtek Królikowski (klawisze) pianista, muzyk sesyjny, magister sztuki. Współpracował z takimi artystami jak: Muniek Staszczyk, Dziani Szmidt czy Grażyna Brodzińska. Anna Buczkowska (wokale) niebywały głos i brzmienie, uczestniczka trzynastej edycji The Voice of Poland. Marta Fedyniszyn (voc) absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczka the Voice of Poland, należąca do młodego pokolenia wokalistów śląskich.

 

Koncerty muzyka czy to z jego autorskim projektem, czy w ramach gościnnych występów są zawsze połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji.