Gwiazda Szuchera w Alei Bluesa w Białymstoku

Pięć kolejnych osób zasłużonych dla bluesa w Polsce uhonorowano w niedzielę tabliczkami w istniejącej już dziesięć lat Alei Bluesa w Białymstoku. Uroczystość była związana z Polskim Dniem Bluesa, obchodzonym 16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga. W tym naszego gitarzystę – Pawła Szuchera Szuszkiewicza!

Białostocka Aleja Bluesa to niewielki pasaż łączący dwie ulice, znajduje się w centrum miasta. Jego chodnik wyglądem przypomina klawiaturę fortepianu, a od 2008 roku wmurowywane są tam tablice z nazwiskami osób zasłużonych dla bluesa w Polsce. Z uhonorowanymi w niedzielę, w sumie jest tam blisko 70 nazwisk, jedna z tych tabliczek należy do Janka Gałacha 😉

Stworzenie Alei Bluesa – jak mówią organizatorzy obchodów z fundacji M.I.A.S.T.O. Białystok – miało przypomnieć młodszemu pokoleniu o dokonaniach najważniejszych bluesmanów i zachęcić do poznawania ich twórczości. Ale blues to nie tylko muzycy, ale wszystkie osoby, który przysłużyły się propagowaniu i upowszechnianiu bluesa. Stąd, także i one, mają swoje tabliczki w Alei.

W niedzielę wieczorem w białostockiej Alei Bluesa pojawiło się kolejnych pięć tabliczek. W tym roku uhonorowano również i naszego Szuchera!

Gratulujemy!

(źródło)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/jangalachband/public_html/jangalachband/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204