„Hyde” – oficjalny teledysk

Jan Gałach Band „Hyde” – oficjalny teledysk

Mamy w Polsce wielu muzyków, z niebywałym talentem, ale zespołów, które potrafią porwać słuchacza, oczarować dźwiękiem i podarować odbiorcom tyle pozytywnej energii z czystego grania – to już potrafią niestety nieliczni, a wśród nich znalazł się właśnie zespół Jan Gałach Band. Już w drugiej połowie września ukaże się debiut fonograficzny kapeli. Zespołu, który jest doskonale znany na scenie bluesowej w Polsce, i który prężnie tworzy i koncertuje już od 2010.

Na koncertach Gałach i jego instrumentaliści zaskakują wyśmienitymi aranżacjami, barwą dźwięków, naturalnym, klasycznym brzmieniem i wolnością artystyczną, która przywodzi na myśl wspomnienia rockowego, melodyjnego grania z lat ’70. Tutaj nie mamy do czynienia ze znanym schematem zwrotka-refren i po trzech minutach koniec – muzycy bawią się utworami. Toczą między swoimi instrumentami swoistą rozmowę, która czasami płynie przy zjawiskowych solówkach skrzypiec, od czasu do czasu iskrzy dzięki mocnym, gitarowym riffom, tylko by móc zagrzmieć przy dźwiękach podwójnej (!) perkusji i ponownie powrócić do melancholijnych klawiszy.

Przedsmakiem długooczekiwanego krążka jest singiel „Hyde ” z gościnnym udziałem Macieja Balcara , wokalisty zespołu Dżem i dobrego przyjaciela Gałacha. Sam utwór można​ już było usłyszeć w maju, a teraz będzie można ujrzeć teledysk, nakręcony przez utalentowany team z Bizy.pl. Na debiutanckim krążku zespołu znajdzie się 9 premierowych utworów , które balansują gdzieś na granicy klasycznego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń.

tytuł utworu: „Hyde”
autor tekstu: Maciej Balcar
autor muzyki: Jan Gałach & Borys Sawaszkiewicz

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/jangalachband/public_html/jangalachband/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204