Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szczecin – Free Blues Club

1 grudnia 2017 @ 20:00 - 22:00

30zł

Uwaga! Nowy termin koncertu!
1.12.2017, godz. 21

THE JAN GAŁACH BAND
Blues * Funk * Jazz * Rock

Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami! Trasa promująca nową płytę!

Jesień szykuje się fantastycznie. Jan Galach Band pod dowództwem założyciela Janka Gałacha ukaże swój premierowy album!

Pomysł na swój band i oczywiście jego brawurowa realizacja to majstersztyk założyciela zespołu – Jana Gałacha. Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bluesonalia.

Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwięków i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Gałach znalazł wyśmienitych, godnych siebie muzyków i nikt nie przesadza tu z wirtuozerią.

Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści:
Jan Gałach – skrzypce;
Karolina Cygonek – wokal;
Paweł Szuszkiewicz – gitara;
Marek Idzik – bas;
Borys Sawaszkiewicz – klawisze;
Michał Bocek – perkusja;
Krzysztof Kot – perkusja

Zespół w swym aktualnym kształcie, wykrystalizował się w 2011 roku i już na dobre został dostrzeżony przez organizatorów. Występował podczas Bluesonaliów (2012r.), w ramach których zagrał przed największą gwiazdą imprezy – amerykańskim gitarzystą Doylem Bramhallem II. Na początku 2014 r. muzycy reprezentowali nasz kraj na International Blues Challenge w Memphis, zbierając znakomite recenzje.
Chwile po powrocie do kraju JGB zdobył wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.

W marcu 2014r. podbijają Blues Aperitiv organizowany w Czechach, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności. Później pojawiają się jako gość przed legendą polskiej sceny – zespołem SBB, w ramach festiwalu Blues na Świecie. Rok 2015 upływa pod znakiem licznych występów na najbardziej rozpoznawalnych bluesowych festiwalach w kraju i za granicą. Jan Gałach wraz ze swoim zespołem pojawia się m.in. na: Blues Alive Festival (Czechy), Festival Stetson & Bourbon (Czechy), Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Supraskie Spotkania Okołobluesowe.

Kolejny rok to kolejne koncerty (m.in. JGB wystąpił w Dolinie Charlotty jako wybrany zespół przez gwiazdę imprezy Legend Rocka – Carlosa Santanę), ale przede wszystkim, rok 2016, to praca nad najnowszym materiałem i nadchodzącym albumem, na którym Gałach i jego muzycy pokażą na czym polega prawdziwe granie.

JAN GAŁACH to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy światka muzycznego, w którym się obraca, ma już silną i zasłużoną pozycję. Może się pochwalić współpracą z największymi w Polsce, m.in.: Dżem, Martyna Jakubowicz, Maciej Balcar, 4 Szmery, Leszek Winder, Jak Kuks Skrzek, Śląska Grupa Bluesowa, Sebastian Riedel czy z Kasą Chorych. Ma intrygujący talent aranżowania środowiska charakterystycznego dla muzyki bluesowej, jako podłoża i fundamentu dla rockowo-folkowych improwizacji. Pojęcie bluesa w przypadku skrzypka jest trochę zbyt ogólne i niekompletne, gdyż chodzi tutaj o gałachowy blues, odznaczający się charakterystycznym brzmieniem i barwą jemu przypisaną.

Jan Gałach od wielu lat jest uważany za najlepszego młodego elektrycznego skrzypka w polskim bluesie. Już od kilku lat jest nagradzany tytułem najlepszego multiinstrumentalisty wg magazynu „Twój blues” – i z tym trudno się nie zgodzić.

Koncerty muzyka czy to z jego autorskim projektem, czy w ramach gościnnych występów są zawsze połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji.

O nowym krążku:

W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” JGB został wybrany Zespołem Roku w 2013 i 2014 roku. Jan Gałach siedmiokrotnie był wybierany Instrumentalistą Roku (2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 r.), a Karolina Cygonek trzykrotnie Wokalistką Roku (2007, 2008, 2014 r.).

We wrześniu 2013 r. ukazała się płyta „Jan Gałach & Friends”, będąca uwieńczeniem pracy Janka, zespołu oraz kilku zaprzyjaźnionych muzyków. Teraz po dwóch latach ciężkiej, lecz bardzo produktywnej pracy kapela jest gotowa zaprezentować swój zespołowy, debiut fonograficzny. Drugi krążek, jest emanacją kompozycji i aranżacji Janka i Borysa, wrażliwości na słowo Karoliny oraz kunsztu wykonawczego całego zespołu. Płyta została częściowo sfinansowana za pomocą kampanii na Wspieram.to.

Jan Gałach Band nie można zamknąć w jednej szufladce z napisem blues, choć wielu usilnie stara się to zrobić. To muzycy, który czerpią garściami z każdego nurtu muzycznego i biorąc to co najlepsze tworzą prawdziwą magię na scenie. Teraz będzie można zabrać choć część tej energii do domu, właśnie w postaci debiutanckiego krążka.

Wydawnictwo składa się z 9 utworów, część z nich można było usłyszeć na wcześniejszych koncertach, niemniej dopiero teraz zyskały w pełni dojrzałe, bogate brzmienie. Płyta jest przepełniona melodyjnym rockiem, bluesową improwizacją, z domieszką jazzowych wtrąceń. A dodatkowym smaczkiem jest gościnny udział wokalisty zespołu Dżem, Macieja Balcara, w utworze „Hyde”.

Krążek już zbiera znakomite recenzje: „Jest w tych dźwiękach cała rockowa, bluesowa i jazzowa mistyka minionych lat. Majstersztykiem jest zaczerpnąć pełnymi garściami z wszystkich muzycznych kolorów, zebrać całość w jeden tygiel i nadać temu własny, natychmiast rozpoznawalny rys. Wychodzi na to, że mamy do czynienia z autentycznym, polskim jam bandem.”
Paweł Michaliszyn, Radio Centrum

DYSKOGRAFIA
2013 Jan Gałach & Friends
2017 Jan Gałach Band

Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 30 zł studenci

Bilety okolicznościowe dostępne:
– w klubie w dniach działania (www.freebluesclub.pl)
– Salon Muzyczny Fan
– Sklep Muzyczny Rockman

Start koncertu ~21.
Wejście do klubu od godz. 19.
Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2017
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
30zł
Strona internetowa:
http://www.freebluesclub.pl/event,1823.html

Miejsce

Free Blues Club
Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Polska
+ Google Map