2017 the Jan Gałach Band

Jan Gałach to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy świata muzycznego, ma już silną i zasłużoną pozycję. Po trzech latach od wydania swojego pierwszego, autorskiego krążka „Jan Gałach & Friends” jest gotów pokazać swój najnowszy twór i to już nie w wydaniu solo, lecz ze swoim zespołem Jan Gałach Band.

Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bluesonalia.

A jest to zespół nie byle jaki, bo składający się z niezwykle utalentowanych muzyków:

Jan Gałach – skrzypce;
Karolina Cygonek – wokal;
Marek Kobus – gitara;
Marek Idzik – bas;
Borys Sawaszkiewicz – klawisze;
Michał Bocek – perkusja;
Krzysztof Kot – perkusja

Gałach idzie zawsze pod prąd, a dodatkowo nie lubi iść na łatwiznę, co można zauważyć już w pierwszych sekundach na jego koncercie – jako jedyny zespół w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami! I to właśnie teraz nadszedł czas aby te dopracowane kompozycje, zgrane brzmienia i fantastyczne aranże przelać na krążek, aby każdy mógł je zabrać ze sobą do domu. Premierowa płyta będzie się składać z melodyjnego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń, a po jej przesłuchaniu z całą pewnością będzie można stwierdzić, że na dobre rzeczy warto czekać

Tracklista:

1. Aurora
2. Saint Tropez
3. Skakanka UFOistki
4. Ostatnia Jesień
5. Hyde
6. Cytrynówka
7. Night and Delight
8. Woman
9. Moja Historia

Gościnny udział:
Maciej Balcar, Stella Karalis, Michał Rudziński

 

Produkcja: Jan Gałach, Borys Sawaszkiewicz
Nagrań dokonano: www.stobnorecords.pl
Realizacja: Borys Sawaszkiewicz
Mix: Karol Majtas
Mastering: Kris „Flipper” Krupa The Beatless Production
Zdjęcia: Hubert Grygielewicz, Karol Majtas
Okładka: Wojciech Czajkowski
Poligrafia: Michał Frydyszak

Wydawca: Stobno Records
Dystrybucja: Warner Music Polska
Data premiery: 15 września 2017

 

Recenzje:

In The Studio nie ma słabych momentów; próbowałem je znaleźć, ot tak dla równowagi , wierzcie mi. Geniusz skrzypiec podniósł poprzeczkę wysoko, bardzo wysoko. Na In The Studio w muzycznej ciszy ale też i w muzycznym szaleństwie jest harmonia; jest myśl. Jest pomysł.

Paweł Freebird Michaliszyn
Radio Centrum
czytaj całość tutaj

 

(…)wypełniony fantastycznymi solówkami skrzypiec, podwójnych perkusji i klawiszy. Do tego niekonwencjonalne aranżacje, płynne przejścia pomiędzy muzycznymi stylizacjami i nurtami, czy też chociażby kilkunastominutowe kompozycje wypełnione samą muzyką – wszystko to sprawia, iż słuchanie tego albumu stanowi wyjątkową muzyczną ucztę…

Maciej Janiszyn
Wyspa.fm
czytaj całość tutaj

 

(…)Wszystko to zagrane z dużym polotem i swobodą, okraszone jazz-rockowymi inkrustacjami. Jedyna w swoim rodzaju Karolina Cygonek czaruje swoim głosem zabierając słuchacza a to w poetycką krainę łagodności a to gdzieś do ery hippisów. Strona instrumentalna płyty zapiera dech w piersiach.

Robert Trusiak
Twój Blues
czytaj całość tutaj