Michał Bocek

Michał Bocek
drums

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji dra Dariusza Kaliszuka przy Zakładzie Muzyki Jazzowej.

Jako uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu rozpoczął swoją przygodę z perkusją klasyczną w wieku 11 lat i już w pierwszym roku nauki został laureatem I nagrody podczas Makroregionalnych Przesłuchań Klas perkusji I i II stopnia w Stargardzie Szczecińskim, a rok później otrzymuje wyróżnienie podczas Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów szkół Muzycznych I i II stopnia w Olsztynie. Kolejnym sukcesem było wyróżnienie zespołowe na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Krakowie, już jako uczeń prof. Mariana Rapczewskiego w POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.
Dwa lata później (2007r.), już jako uczeń dr Krzysztofa Przybyłowicza, zostaje laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gry na zestawie Perkusyjnym Drumbattle w Legnicy. Po ukończeniu dyplomem szkoły muzycznej, rozpoczyna studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wocławiu.

2011 rok – występ na Międzynarodowym Festiwalu „Jazz nad Odrą” wraz z Marcin Fic Quintet zbierając bardzo pozytywne recencje oraz obierając w konsekwencji nagrodę na „Indywidualność jazzową” przez lidera grupy.

2012 rok – wyróżnienie zespołowe na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Tarnowie z zespołem „Marzena Cybulka Quintet”.
Kilka miesięcy później, Michał bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym ” DRUMFEST” w Opolu, gdzie jurorami byli m. im perkusista Mike Terrana oraz basista Anthony Crawford (znany również z współpracy m.in.z Justin’em Timberlake’m), Michał zdobywa tam II nagrodę .

Przełom lat 2012/2013 jest czasem na podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych, mianowicie Michał przyjmuje ofertę pracy w dobrze znanej mu Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, jako nauczyciel perkusji. Wraz z zespołem kameralnym bierze udział (jako nauczyciel prowadzący) w Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół I i II stopnia w Bydgoszczy organizowane przez CEA(Centrum Edukacji Artystycznej). Pod koniec czerwca zdaje egzamin i zdobywa awans na stopień nauczyciela kontraktowego.

Lata 2013/14 to czas pełen wrażeń koncertowych m. in. początek współpracy z zespołem Brainfreezer Soundsystem, z którym dwukrotnie występuje na Poznańskich Juwenaliach supportując zespół Moniki Brodki i formację KAMP!. Z zespołem „Nie strzelać do pianisty” gra support zespołu „Feel”, a z kwintetem jazzowym SkieBieDieBie zdobywa II miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Kolejną nagrodą jest III miejsce w konkursie zespołów jazzowych Jazz Juniors w Krakowie.
Kolejnym etapem jest rozpoczęcie współpracy z zespołem The Jan Gałach Band.

Michał Bocek współpracował/współpracuje z takimi składami jak: Jan Gałach Band, Flying Moses, Brainfreezer Soundsystem, SkieBieDieBie, Quintet Marcin Fic Quintet, Marzena Cybulka Quintet, Nie strzelać do pianisty, Hoodoo Band, Blueberry Band, Daro Blues Band.